Bodyterapie, harmonizační biorelease masáže - práce s tělem při léčbě traumatu

Bodyterapie neboli biodynamická psychoterapie/ pychoterapie zaměřená na tělo vychází z učení amerického psychologa W.Reicha, A. Lowena a norské psycholožky a fyzioterapeutky Gerdy Boyesen.

Bodyterapie vychází z předpoladu, že naše fyzické tělo je velmi úzce propojeno s naší psyché (duševním i emočním stavem bytí) a již od raných fází vývoje se vzájemně ovlivňují. Všechny naše prožitky a emoce se ukládají do svalové tkáně - ty pozitivní rozproudí životní energii, ty negativní ji blokují. Pak dochází k vytváření svalových, či tělesných pancířů (bloků), kterými energie neprochází a časem dochází k jejich zatuhnutí, zbolavění a následně nemoci. Proto lze ze svalového zatuhnutí vyčíst traumatizující zážitky a pomocí bioenergetických cvičení, biorelease masáží a vegetativně - psychoterapeutického uvolnění je zpracovat a odstranit.

Biorelease msáže harmonizují a posilují energetické procesy na duchovní, emoční i tělesné úrovni. Práce s tělem umožnuje tu nejrychlejší cestu k harmonizaci našeho těla, mysli a pocitů, k našemu vědomému bytí TADY a TEĎ.

TOPlist Seo servis